Letní hornové kurzy

4. - 10. srpna 2019

5. ročník mezinárodních letních hornových kurzů

English    

Hudební kurzy 2016

Opatské sály broumovského kláštera hostily od 8. do 13. srpna 2016 druhý ročník Letních hornových kurzů, které byly doprovodným programem festivalu Za poklady Broumovska. Kurzy byly mezinárodní a zavítalo na ně 21 mladých hornistů z České republiky, Kanady a Maďarska. Lektory kurzu byli Zuzana Rzounková, Petr Hernych a americký skladatel a hornista Kerry Turner.

„Atmosféra kurzů byla velmi dobrá, přátelská. Myslím, že účastníci byli spokojeni, a to samé mohu říci i o lektorech, panu Turnerovi a Hernychovi, kteří mi potvrdili, že tu byla úžasná atmosféra. Letos navíc byly kurzy delší než vloni, udělali jsme je na týden, aby se studenti naučili co nejvíce a ten posun byl znát. Byla bych moc ráda, kdyby se broumovský klášter stal takovou líhní pro lesní roh a kdyby se podařilo dostat do povědomí, že Broumov nabízí kurzy pro tento nástroj,“ sdělila lektorka Zuzana Rzounková.

„Oceňuji velký entuziasmus nejen pořadatelů, ale i studentů. Když jsme sem dorazili, byl jsem velmi překvapen, protože Broumov je opravdu daleko od všeho – trvalo nám velmi dlouho, než jsme se sem dostali z Prahy. Pak jsme se ocitli v tomto překrásném klášteře a moc pěkném městě, kde jsou velmi přátelští lidé. Kurzy jsou velmi dobře organizované a hráči velmi nadaní, takže jsem velmi spokojen,“ řekl během hornových workshopů lektor Kerry Turner.

Kurzy byly ukončeny v sobotu 13. srpna slavnostním halali na nádvoří kláštera a závěrečným slavnostním koncertem všech účastníků.

Hudební kurzy 2015

Ve dnech 13. - 15. srpna 2015 se ve Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov uskutečnil doprovodný program festivalu Za poklady Broumovska - první ročník třídenních hudebních kurzů pro lesní roh, příčnou a zobcovou flétnu pod vedením lektorek hudebního seskupení Tria La Musica - Zuzany Rzounkové, Marty Korduljak a Daniely Valtové-Kosinové.

Členky Tria La Musica dorazily do Broumova už ve čtvrtek, kdy začínaly jimi vedené hudební kurzy pro mladé talentované hráče na lesní roh a příčnou flétnu. Dvacítku studentů základních uměleckých škol, konzervatoří a vysokých uměleckých škol z celé republiky čekalo nejen třídenní intenzivní studium, ale také koncerty pro veřejnost.

„Hudební kurz se povedl nad očekávání dobře. Počet účastníků nás překvapil i proto, že se několikadenní kurzy konaly jako doprovodný program festivalu poprvé. Každý den probíhaly také koncerty a musím říct, že pokrok účastníků je opravdu vidět. Asi i díky tomu, že se navzájem slyší a mohou se učit jeden od druhého. Už teď ale vidíme, že tři dny jsou málo, takže do budoucna možná budeme uvažovat o vícedenních kurzech,“ chválila své studenty hornistka Zuzana Rzounková po skončení kurzů. Ty se mohly v Broumově konat i díky nedávné revitalizaci broumovského kláštera, ve kterém vzniklo zázemí pro výuku, koncerty i ubytování účastníků. Využít mohli i moderního nahrávacího studia.

Kontakty

Technické a organizační dotazy:

Tereza Kramplová
Výkonná ředitelka festivalu Za poklady Broumovska

Email: tereza.kramplova@zapoklady.cz
Tel: +420 731 481 309

 

Místo konání:

Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov
Klášterní 1, 550 01 Broumov